User-first

Jak projektujemy?

W Webthink wierzymy, że prawdziwe sukcesy projektu można osiągnąć poprzez kompleksowe podejście, uwzględniające zarówno potrzeby biznesowe klienta, jak i doświadczenia użytkownika.

Dlatego też stawiamy na przejrzystą i intuicyjną nawigację, dostosowane treści oraz atrakcyjne i skuteczne interakcje, które pomagają osiągnąć zamierzone cele.

1. Proces pracy

1.1. Rozpoznanie klientów

Etap analizy klienta pomaga zrozumieć potrzeby użytkowników i zaprojektować odpowiednie call-to-action. Dzięki temu wiemy, na czym należy się skupić podczas tworzenia architektury informacji - czy najważniejszy jest problem, koncepcja, edukacja, wybór koncepcji, czy proces zakupu. Ten krok jest niezbędny, aby strona była spójna z tym, w jaki sposób kupują klienci.

1.2. Architektura informacji

Mając gotową analizę klienta, możemy ocenić, jak powinna wyglądać struktura witryny i które strony będą najważniejsze dla naszych użytkowników.

1.2.1. Audyt kontentu

Na tym etapie równie ważne jest dostosowanie treści tak, by faktycznie była ona tworzona z myślą o kliencie. Należy również pamiętać o dobrych praktykach UX, w końcu internauci spędzają na stronie średnio 40 sekund, a czas ten kurczy się z roku na rok.

1.3. Projekt wizualny

Na tym etapie budujemy design system dobierając kolory, typografię, elementy graficzne, aby wzmocnić przekazywane komunikaty i wywołać odpowiednie emocje. Tutaj również tworzymy Interaction design (wszystkie reakcje będące odpowiedzią na działania użytkownika). Przemyślane interakcje zmniejszają obciążenie poznawcze, minimalizują błędy i zwiększają produktywność.

1.4. Wdrożenia low-code (strony i sklepy internetowe)

Na tym etapie konwertujemy projekt z Figmy na funkcjonalną stronę internetową. Zostanie ona przetransportowana na twój hosting i będzie dostępna pod twoją nazwą domeny.

1.5. Testy użyteczności i korekta projektu

Ostatnim krokiem jest sprawdzenie, czy projekt rzeczywiście spełnia postawione przed nim cele. Testując na użytkownikach, sprawdzamy jak poruszają się po stronie szukając informacji, czy są w stanie zrozumieć czym jest strona w krótkim czasie. Na koniec zbieramy ich opinie na temat ich wrażeń z korzystania z witryny.

Gdy wyniki testów wskazują na trudności w znalezieniu informacji, wracamy do projektu i zmieniamy elementy, które dezorientują użytkowników.

Rezultaty - zobacz co dostarczamy

1.

Wyniki rozpoznawania klientów (dokument)

Otrzymasz profil swojego klienta wraz z analizą jego potrzeb i elementów, na których musimy się skupić podczas projektowania komunikacji na stronie internetowej.

2.

Szkielet architektury informacji

Otrzymasz szkielet architektury informacji stworzone na podstawie wcześniejszej analizy klienta.

3.

Projekt w Figmie

Otrzymasz gotowy do wdrożenia projekt w Figmie.

4.

Wdrożony projekt (strona internetowa)

Otrzymasz gotową stronę internetową opartą na projekcie z Figmy, dostępną pod Twoim adresem domeny.

5.

Wyniki testów użyteczności (dokument)

Otrzymasz wyniki badań użytkowników i listę ulepszeń, o których dowiedzieliśmy się podczas testów.

case study 01 / MaverickNation

Współpraca z rozwijającym się centrum startupów

Strona internetowa prezentująca możliwości rozwoju zagranicznych startupów w Polsce. ​

Absolutely brilliant. Adrian is very quick to capture the ideas about the website and puts in his original creativity when implementing them. I highly recommend Adrian for any website related work.

Vikas Malhotra

CEO at Maverick Nation

Very personable. Able to meet and review on a set frequency. Great at researching and resolving what is not known. Well Done!

Michael Fabacher

VP Engineering

Exceptional experience! Adrian is a great designer with problem-solving skills. He is very helpful and responsive to requests and comments received. I recommend using his services!

Raul Gimenez

Project Manager

EN